Bramy segmentowe już od wielu lat są najchętniej stosowanym rodzajem bram garażowych. Absolutnym liderem na rynku wśród producentów bram segmentowych jest firma Wiśniowski, której produkty znajdą Państwo w naszej ofercie. W dzisiejszym wpisie na naszym blogu przyjrzymy się największym zaletom bram segmentowych. Dlaczego bramy te są tak chętnie wybierane?

Bramy segmentowe najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem

Największą zaletą tegorodzaju bram garażowych jest ich uniwersalność, która powoduje, że bramy segmentowe mogą być z powodzeniem stosowane praktycznie w każdym rodzaju garażu. Jako że bramy segmentowe przy otwieraniu nie zajmują miejsca na podjeździe, tylko wsuwają się wzdłuż sufitu lub ściany w garażu, są idealnym rozwiązaniem na posesjach z bardzo małym podjazdem. Wewnątrz garażu także nie potrzebujemy zbyt dużej ilości miejsca, żeby z nich skorzystać. Do zainstalowania profili służących do jej wsuwania potrzebujemy tylko jednej wolnej ściany lub sufitu.

Bramy segmentowe gwarancją znakomitej izolacji termicznej

Bardzo istotną zaletą bram segmentowych, szczególnie w domach z ogrzewanym garażem, jest zapewnienie przez nie znakomitej izolacji termicznej. Panele bramy segmentowej są wykonane ze stali ocynkowanej i wypełnione pianką poliuretanową, co gwarantuje bramie znakomitą izolację cieplną i akustyczną. Na ochronę przed utratą ciepła wpływ ma także sposób montażu bram segmentowych, który zawsze gwarantuje dużą szczelność. Wszystkie te cechy skutkują także dobrym zabezpieczeniem garażu przed włamywaczami. Wzmocniona wspornikami konstrukcja garażu jest bowiem bardzo trudna do pokonania dla złodziei.

Wysoki komfort i bezpieczeństwo stosowania oraz estetyka

Bramy segmentowe wyróżniają się także bardzo wysoką estetyką wykonania. Znajdujące się w naszej ofercie bramy segmentowe Wiśniowski można dobrać w taki sposób, aby idealnie pasowały do elewacji budynku.

Bramy segmentowe są również bardzo wygodne w stosowaniu. Dzięki zainstalowaniu automatyki do bramy, obsługa bramy jest bardzo prosta i nie sprawia żadnych problemów. W przypadku awarii, istnieje także możliwość ręcznej obsługi bramy. Sama konstrukcji bramy segmentowej sprawia także, że jest ona bezpieczna dla użytkownika. Niewysuwanie się żadnych jej elementów na podjazd sprawia, że przy jej otwieraniu samochód może stać nawet bardzo blisko wjazdu do garażu i nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo porysowania czy zgniecenia.