Rolety nadstawne Portos

Rolety nadstawne to propozycja dla klientów, którzy planują równoczesną z montażem rolet wymianę stolarki okiennej lub drzwiowej, albo też chcą wykorzystać roletę w nowo powstałym budynku, w którym jeszcze nie zainstalowano profili. Ze względu na specyfikę umiejscowienia systemu, niemożliwe jest połączenie rolety nadstawnej z już osadzonym profilem okiennym/drzwiowym.

Modele nadstawne, zwane także nasadkowymi i nakładanymi, umieszcza się na ramie, dzięki czemu jest niewidoczna z zewnątrz i dobrze komponuje się z systemem okiennym. Prowadnice, przytwierdzone na zewnętrznej stronie ramy i wyznaczające tor ruchu rolety, przykręca się jako pierwsze, uzupełniając je na dalszym etapie skrzynką rolety oraz mechanizmem, ukrytymi we wnęce okiennej, nad profilem. Analogicznie wygląda proces montażu rolety nadstawnej we wnęce drzwiowej.

W ofercie Lavart mamy kilka modeli rolet nadstawnych Portos, które są wykonane z wysokiej jakości komponentów i umożliwiają dopasowanie produktu do stolarki okiennej i drzwiowej dostępnej na rynku.

ROLETA NADSTAWNA TP1000K® z moskitierą

Roleta z moskitierą dla szerokich ram okiennych – nawet do 188 mm (i poszerzenia do 250 mm, pogłębiającego skrzynkę o 31 lub 62 mm). Klapa rewizyjna, zasłaniająca mechanizm, umieszczona jest w modelu TP1000K od dołu (skrzynka zabudowana od wewnątrz) lub od czoła (skrzynka zamontowana na szerokiej ramie okna). Dodatek w postaci moskitiery może być stosowany

ROLETA NADSTAWNA CC1000®

Model rolety nadstawnej bez moskitiery. Popularny, podstawowy system dedykowany oknom o grubości ramy do 95 mm. CC1000 ma klapę rewizyjną, zasłaniającą system, umieszczoną na czole skrzynki, zabudowa rolety możliwa jest wyłącznie od zewnątrz. Obsługa systemu jest prosta i intuicyjna – system wprawia w ruch taśma ręczna lub elektryczna (przełącznik lub pilot sterujący). Dostęp do systemu

ROLETA NADSTAWNA TL1000®

Model rolety nadstawnej dla okien o grubości ramy do 95 mm. Model TL1000 występuje tylko w wersji bez moskitiery. Klapa rewizyjna umieszczona od spodu skrzynki, co umożliwia montaż systemu i jego serwis od wewnątrz mieszkania. Obsługa systemu jest prosta i intuicyjna – system wprawia w ruch taśma ręczna lub elektryczna (przełącznik lub pilot sterujący).