Rolety rzymskie stanowią doskonałą formę dopełnienia dekoracji wnętrz, niezależnie od stylu.  Doskonale wyglądają w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Sterowanie roletą odbywa się poprzez mechanizm łańcuszkowy. W ofercie posiadamy 4 modele rolet rzymskich.
Każdy z modeli może zostać uzupełniony o mankiet górny, który dodatkowo zdobi roletę. Mankiet pełni funkcję również maskującą, w przypadku rolet przezroczystych pozwala ukryć mechanizm. Wysokość mankietu w standardzie to 7 cm.

Model 1

Roleta z przezroczystymi taśmami pionowymi. Odległość 
między pierwszą, a ostatnią taśmą z bocznej części rolety wynosi 8cm. Pozostałe taśmy równomiernie rozmieszczone są w odległościach w przedziale od 25 cm do 40 cm. Model 1 cechuje się brakiem fiszbin, polecany szczególnie dla tkanin typu woal, organza itp. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje ok. 5% wysokości rolety +5 cm.

Pozostałe taśmy rozmieszczone są symetrycznie w odległościach od 25 cm do 40 cm pomiędzy nimi. Model 1 nie posiada fiszbin. Zalecany jest dla tkanin delikatnych jak woale, organzy itp. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 5 % wysokości rolety plus 5 cm.
Roleta z przezroczystymi taśmami pionowymi. Odległość między pierwszą, a ostatnią taśmą z bocznej części rolety wynosi 8cm. Pozostałe taśmy równomiernie rozmieszczone są w odległościach w przedziale od 25 cm do 40 cm. Model 1 cechuje się brakiem fiszbin, polecany szczególnie dla tkanin typu woal, organza itp. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje ok. 5% wysokości rolety +5 cm. Pozostałe taśmy rozmieszczone są symetrycznie w odległościach od 25 cm do 40 cm pomiędzy nimi. Model 1 nie posiada fiszbin. Zalecany jest dla tkanin delikatnych jak woale, organzy itp. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 5 % wysokości rolety plus 5 cm.

Model 2

Roleta z fiszbinami poziomymi o przekroju elipsy, umieszczonymi w taśmie przezroczystej naszytej od tylniej części rolety.  Model 2 polecamy dla wszystkich rodzajów tkanin. Odległości między fiszbinami są równomiernie rozłożone i są zależne od wysokości rolety. Wynoszą od 25 cm do 33 cm.  Pakiet po złożeniu rolety stanowi ok. 8% wysokości rolety +10 cm.
Roleta z fiszbinami poziomymi o przekroju elipsy, umieszczonymi w taśmie przezroczystej naszytej od tylniej części rolety. Model 2 polecamy dla wszystkich rodzajów tkanin. Odległości między fiszbinami są równomiernie rozłożone i są zależne od wysokości rolety. Wynoszą od 25 cm do 33 cm. Pakiet po złożeniu rolety stanowi ok. 8% wysokości rolety +10 cm.

Model 3

Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm, umieszczonymi w zaszewkach w tylniej części rolety. 


Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 3 jest zalecany dla wszystkich tkanin, jednak nie najeży stosować go przy tkaninach ze wzorem typu kwiaty itp., gdyż zaszewki zabierają kawałek tkaniny i tracimy wzór. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 7 % wysokości rolety plus 7 cm.
Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm, umieszczonymi w zaszewkach w tylniej części rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 3 jest zalecany dla wszystkich tkanin, jednak nie najeży stosować go przy tkaninach ze wzorem typu kwiaty itp., gdyż zaszewki zabierają kawałek tkaniny i tracimy wzór. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 7 % wysokości rolety plus 7 cm.

Model 4

Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm. Fiszbiny znajdują się w zaszewkach w przedniej części rolety.
Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm. Fiszbiny znajdują się w zaszewkach w przedniej części rolety.

Galeria zdjęć