Panele przesuwane, potocznie nazywane panelami japońskimi, to rozwiązanie uniwersalne, pozwalające na połączenie w jednym produkcje funkcji rolety, drzwi i dekoracji – w zależności od Twoich potrzeb i preferencji. Będą idealne zarówno dla domów o dużej powierzchni, jak i dla mniejszych mieszkań o małym metrażu, w których standardowe drzwi wewnętrzne lub rolety zajmują już ograniczoną przestrzeń. Panele przesuwne, zwane także panel truck, są łatwe w montażu i obsłudze – specjalna rączka lub sznurek zmienia położenie paneli na szynie.

Panele składają się z ruchomych, pionowych pasów tkaniny różnej szerokości oraz szyny kilkutorowej, służącej do ustawiania paneli w preferowanym położeniu. W jednym zestawie można użyć jednego wzoru lub typu tkaniny, albo połączyć ze sobą na jednej szynie różnorodne materiały. System szynowy dostępny jest w Lavart w kolorach bieli i matowego srebra, może zawierać od 2 do 5 torów.

Panele z powodzeniem spełnią funkcję rolety zaciemniającej, sprawdzą się także doskonale w roli drzwi, dzieląc pomieszczenie na strefy lub oddzielając jeden pokój od drugiego. Panele są chętnie wybierane, zgodnie z trendami wnętrzarskimi, także jako przepierzenie oddzielające garderobę od sypialni/pokoju. Panele japońskie można umieścić na dużych przeszkleniach jako alternatywę dla typowych rolet lub żaluzji, lub zawiesić z dowolnym miejscu pod sufitem. Szeroki wybór tkanin obejmuje panele zarówno transparentne, jak i zaciemniające, a także specjalne panele z masą perłową, odbijającą światło i regulującą w ten sposób nasłonecznienie pomieszczeń. Do każdego zamówienia można dobrać z oferty tkaniny gładkie oraz tkaniny ze stylowym, ornamentacyjnym wzorem.

Galeria zdjęć