Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne przez wiele lat w Polsce były stosowane niemal wyłącznie w sklepach i obiektach publicznych. Dziś ta sytuacja się nieco zmieniła i coraz częściej można je zobaczyć także w oknach prywatnych domów oraz mieszkań. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów rolet zewnętrznych, które gwarantują swoim użytkownikom pełne bezpieczeństwo i wygodę stosowania.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji. Zwiększają izolację termiczną i izolację akustyczną budynku, ale przede wszystkim są stosowane jako dodatkowa ochrona antywłamaniowa. Ta funkcja sprawia że ich montaż zaleca się właścicielom domów jednorodzinnych oraz mieszkań na parterach.

Już od wielu lat rolety antywłamaniowe skutecznie zastępują montowane do tej pory w oknach kraty. Rolety są bowiem dużo bardziej praktyczne. Nie muszą być przez cały czas rozsunięte. Jeśli przebywamy akurat w domu lub jeżeli nasz sklep jest otwarty i czeka na klientów, roletę można wygodnie złożyć i rozłożyć dopiero wtedy, gdy nasz lokal jest już zamykany. Po rozsunięciu roleta zewnętrzna stanowi bardzo trudną do pokonania przeszkodę dla włamywacza. Widząc roletę antywłamaniową, złodzieje więc najczęściej nawet nie próbują się dostać do środka. Próba przedostania się przez taką zaporę, nawet jeżeli byłaby udana, na pewno zajęłaby bardzo dużo czasu i włamywacz zrobiłby przy niej bardzo dużo hałasu.

Oprócz tego rolety zewnętrzne zapewniają także bardzo dobrą izolację termiczną. Przy stosowaniu nowych okien PCV nie ma to już takiego znaczenia, ale w budynkach, w których jest stara stolarka okienna, najwięcej ciepła ucieka z wewnątrz pomieszczeń właśnie przez okna. Zasunięte na noc lub na czas naszej nieobecności rolety zewnętrzne skutecznie temu zapobiegają.