Osłony rolowane PA-55

Firma PORTOS Sp.J. oferuje Państwu dwie wielkości skrzynek osłon rolowanych w zależności od wielkości otworu budowlanego. Skrzynka osłony rolowanej umożliwia pozostawienie wolnej przestrzeni pod sufitem i dzięki temu zwiększa użytkową powierzchnię pomieszczenia. Maksymalna dostępna szerokość osłon rolowanych PORTOS wynosi 3 m.

W standardowe wyposażenie osłony rolowanej PORTOS wchodzą: skrzynka (250 mm lub 300 mm), profil aluminiowy (PA-55 mm) w kolorach, które doskonale dopasują się do gustów naszych klientów oraz estetycznie wpasują w kolorystykę budynku.

Osłony rolowane zawierają także elementy zabezpieczające w postaci wieszaków blokad. Firma oferuje też napędy do osłon rolowanych oraz dedykowany dla nich system sterowania.

W bramach oraz osłonach rolowanych wieszaki pełnią rolę łączącą pancerz z rurą nawojową. Na rynku stosuje się do tego wieszaki stalowe lub wieszaki blokady. Wieszaki stalowe to sprężyste płaskie ramię z poprzecznym uchwytem z tworzywa w który wczepia się pancerz. W przeciwieństwie do wieszaka stalowego wieszak blokada posiada na elemencie stalowym kilka modułów z tworzywa które odpowiednio usztywniają ramię wieszaka.

Po zamknięciu się bramy rolowanej pancerz znajduje się w pozycji wertykalnej (wyprostowany z dołu do góry). Sam napęd po opuszczeniu pancerza bramy blokuje rurę nawojową. Przy zastosowaniu wieszaka stalowego o sprężystym ramieniu istnieje możliwość podniesienia pancerza bramy z zewnątrz – samo ramię wieszaka nie stawia oporu.

Odpowiednio dobrana ilość piór pancerza w stosunku do wysokości oraz przede wszystkim zastosowanie wieszaka blokady powoduje iż siła potrzebna do podniesienia pancerza bramy z zewnątrz jest olbrzymia. Zablokowana przez napęd rura nawojowa wraz ze sztywno zamontowanym na niej wieszakiem blokadą tworzą spójny element skutecznie ograniczający możliwości wtargnięcia do wewnątrz pomieszczenia przez osoby niepożądane.

Oslona_Skrzynka_300
Oslona_Skrzynka_300_open
Oslona_Skrzynka_300_wall

Kolory