Kupując nowe okna do swojego domu czy mieszkania, klienci mają do wyboru bardzo wiele rozwiązań, mogą się zdecydować na okna drewniane, okna aluminiowe lub na okna plastikowe z PCV. Obecnie zdecydowanie najczęściej wybierane są te ostatnie. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu postaramy się pokazać Państwu, jakie są ich największe zalety okien z PCV.

Niska cena połączona z wysoką jakością

Najczęściej decydującym elementem o ostatecznym wyborze okien wykonanych z PCV jest ich niska cena. W porównaniu do aluminiowej lub drewnianej stolarki okiennej, ceny okien PCV często są nawet o 20-30 proc. niższe. Przy czym warto wiedzieć, że niższa cena nie bierze się z niższej jakości tych okien, tylko z ceny samego materiału, z którego są wykonywane oraz z kosztów związanych z samym procesem produkcji. Wykonanie okien plastikowych jest bowiem znacznie szybsze niż okien z drewna czy aluminium, ponieważ PCV jest materiałem, który łatwo podlega obróbce. Cały proces pochłania także znacznie mniej energii elektrycznej, dzięki czemu firmy produkcyjne nie muszą pokrywać jej kosztów wyższymi cenami swoich produktów.

Duża wytrzymałość i energooszczędność

Bardzo ważną cechą okien PCV jest ich długoletnia wytrzymałość. Według fachowców, dobrej jakości i prawidłowo zamontowane okna plastikowe będą idealnie spełniały swoje funkcje przez co najmniej 20-30 lat. Jest to możliwe dzięki temu, że tworzywa sztuczne, z których są wykonane, nie pochłaniają wody, dzięki czemu nie ma ryzyka, że okno się wypaczy. Ta cecha sprawia również że okna PCV są łatwe do utrzymania w czystości.

Dużą zaletą okien plastikowych jest również ich energooszczędność, którą określa się poprzez opisującą je niską wartość współczynnika przenikania ciepła. Okna plastikowe są szczelne i powodują znacznie mniejsze straty energii z pomieszczeń, co skutkuje obniżeniem rachunków za ogrzewanie. Dobra izolacja okien jest możliwa poprzez zastosowanie w nich nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, jak np. ram z profili wielokomorowych, podwójnych lub potrójnych szyb oraz odpowiednich wkładek termoizolacyjnych.

Znakomita izolacja akustyczna i bezpieczeństwo

Okna PCV zapewniają także doskonałą izolację akustyczną, dzięki czemu siedząc w domu, nie słyszymy tak bardzo odgłosów dobiegających z zewnątrz. Dzięki zastosowaniu odpowiednich elementów konstrukcyjnych, okna plastikowe gwarantują użytkownikom także pełne bezpieczeństwo i ochronę przed włamywaczami.