EFR PRESO

Nawiewnik ciśnieniowy z precyzyjnym nastawem

Samoczynny, ciśnieniowy nawiewnik powietrza zewnętrznego montowany na oknie, stosowany w systemie wentylacji wyciągowej. Nawiewnik EFR wyposażony jest w ręczną przepustnicę precyzyjnego nastawu wielkości strumienia powietrza. Nawiewnik EFR składa się z części montowanych w pomieszczeniu : nawiewnika właściwego zawierającego mechanizm umożliwiający dobór jednego z pięciu strumieni powietrza oraz czerpni montowanej na zewnątrz (okap w różnych wersjach tłumienia i właściwości pracy).

efr-face-700x700
efrregulacja-700x700

Precyzyjna regulacja

Nawiewnik EFR wyposażony jest w ręczną, pięciostopniową przepustnicę precyzyjnego nastawu wielkości strumienia powietrz.
Nawiewnik EFR wyposażony jest w ręczną, pięciostopniową przepustnicę precyzyjnego nastawu wielkości strumienia powietrz.

Przepływ

efr-przeplyw

Istnieje możliwość ustawienia blokady w jednej z 5 możliwych pozycji otwarcia uzyskując przepływ od 6 m3/h w pozycji 1 do 30 m3/h w pozycji 5. Pozycje od 2 do 3 zapewniają przepływy pośrednie (wykres poniżej). Stopień otwarcia nawiewnika może być dowolnie regulowany przez użytkownika.
Łącząc nawiewnik z precyzyjnym nastawem EFR oraz okap z regulacją przepływu AC uzyskujemy zestaw ciśnieniowy, regulujący ilość dostarczanego powietrza przy zbyt dużym podciśnieniu, np. podmuch wiatru. Opatentowany system regulacji zapewnia większy komfort w budynkach wysokich oraz narażonych na silne podmuchy wiatru.

Wymiary

efr-wymiar

Montaż

Nawiewniki EFR PRESO® montuje się na wykonanym w górnej części okna otworze (wg zaleceń AERECO i producentów okien). Nawiewnik może być stosowany w oknach i drzwiach balkonowych wykonanych z PVC, drewna i aluminium.

efr-montaz

Otwory montażowe

efr-otwory_montazowe

Materiały do pobrania